Najlepsze netbooki w 2011 cz. 1

Na początku nowego roku zawsze przychodzi czas na podsumowania. W świecie technologii jest to szansa dla tych, którzy nie są na bieżąco i dla których przeglądanie dziesiątek recenzji jest męczące. Ranking najlepszych netbooków w roku 2011 pozwoli dowiedzieć się jaki sprzęt jest godny uwagi i warty zakupu. Sprzęt nie starzeje się już w takim tempie jak niegdyś, więc najlepsze produkty z zeszłego roku z powodzeniem dadzą radę i teraz.

Asus Lamborgini VX6

Asus zaprezentował model, który trudno jednoznacznie przypisać do kategorii netbooków czy laptopów. Zamontowano w nim procesor Atom co wskazywałoby na to, że należy go zakwalifikować jako netbook. Matryca 12 cali również wskazuje na to, że bliżej mu do tej a nie innej kategorii. Z drugiej strony jego wydajność jest dużo lepsza niż standardowego urządzenia z tej półki. Można powiedzieć, że jest to netbook dla wymagających.

Już na pierwszy rzut oka prezentuje się znakomicie. Obudowa, na której umieszczono bardzo ładne logo Lamborgini, robi naprawdę dobre wrażenie. Nie to jest jednak najważniejsze. W środku również zostaniemy pozytywnie zaskoczeni. Wydajny procesor Atom oraz układ graficzny GeForce GT218 (512 MB) sprawiają, że model ten wyróżnia się na tle konkurencji. Niestety również ceną. Trzeba za niego zapłacić około 2400 zł.

Acer Aspire One AOHAPPY-N55DQpp

Szukasz netbooka, który będzie długo pracował na baterii a przy tym kosztował niezbyt duże pieniądze? Jeżeli tak to ten model Acera z pewnością przypadnie Ci do gustu. Jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor taktowany z prędkością 1,5 Ghz, który trzeba przyznać jest dość wydajny. Ekran o przekątnej 10,1 cala sprawuje się dobrze, ale najważniejsze jest to, że bez podłączenia do prądu możemy na nim pracować aż 10 godzin. To wszystko w cenie 1500 zł. Dużo mniej niż dobry laptop ale nadal więcej niż przeciętny netbook czy tablet. Niemniej jednak na pewno warto wydać te pieniądze.