Kupujemy monitor LCD

Potrzeba bądź chęć wymiany monitora na nowsze urządzenie jest dopiero początkiem problemów. Na rynku istnieje bowiem tyle modeli, iż laikowi trudno się zdecydować na konkretny sprzęt.

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę, że w sklepach monitory LCD stoją obok monitorów CRT. Te ostatnie są co prawda duże i nieco toporne jak na współczesne czasy, ale za to są nieco tańsze. Z kolei monitory LCD mają znacznie więcej zalet, co z kolei sprawia, że są bezkonkurencyjne. Z tego też względu warto się na nie zdecydować, jako na sprzęt mający przed sobą prawdziwą przyszłość.

Zacznijmy od tego, że do zalet monitorów LCD należą niewielkie rozmiary. Są płaskie, cienkie i bardzo lekkie. Zmieszczą się na każdym biurku czy stoliku, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca. Ponadto monitory LCD odznaczają się ładnym, estetycznym wyglądem. Są ozdobą każdego pomieszczenia, w którym się znajdują. Ponadto wyróżnia je bardzo dobra ostrość obrazu związana zarówno z dużą kontrastowością, jak i ze sporą rozdzielczością. Wszystko to sprawia, że praca przy monitorze LCD jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Jest też znacznie zdrowsza, ponieważ przy tym sprzęcie nie męczą się oczy. W odróżnieniu od modeli CRT nie ma tu szkodliwego migotania obrazu; jest on znacznie stabilniejszy niż w tradycyjnych monitorach.

Kolejnym atutem monitorów LCD jest niższe zużycie energii w porównaniu z modelami CRT. Mają przy tym o wiele bardziej uniwersalne zastosowanie. Wystarczy wszak wspomnieć, że zdecydowaną większość monitorów LCD można potraktować jako w pełni funkcjonalny, wysokostandardowy odbiornik telewizyjny.