Jaki monitor LCD wybrać?

Konieczność wymiany i zakupu nowego monitora jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Kiedy popsuje się stary sprzęt, pojawia się szereg pytań. Najczęściej dotyczą one tego, czy warto kupić monitor CRT czy LCD, jaki producent jest najlepszy, który model wybrać, czym różnią się poszczególne modele między sobą… Tego typu pytań można by jeszcze mnożyć, gdyż każdy z nas posiada zestaw indywidualnych oczekiwań i potrzeb…

Zacznijmy zatem od udzielenia odpowiedzi na kilka z powyższych zapytań. Jeśli chodzi o dylemat dotyczący zakupu monitorów CRT (kineskopowych) lub LCD (ciekłokrystalicznych), to wiele zależy od tego, do czego mają być stosowane oraz ile pieniędzy chcemy na nie przeznaczyć. O ile jeszcze do niedawna monitory kineskopowe przeważały w ofercie sklepowej, o tyle obecnie znacznie lepiej sprzedają się monitory LCD. Są wytrzymalsze, lżejsze, znacznie ładniejsze, a przede wszystkim lepiej odwzorowują kolory. No i ich cena jest znacznie niższa niż dawniej. Co prawda w dalszym ciągu są droższe od monitorów CRT, ale warto za nie nieco więcej zapłacić.

Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu lub producenta, to obecnie nie ma między nimi większych różnic. Monitory LCD nie stworzyły dominującego producenta; pod tym względem rynek jest rozproszony. W efekcie można dostać monitory LCD o podobnych parametrach pochodzące od różnych firm. Od kupującego tylko zależy, który element, która cecha produkty zaważy na jego decyzji. Większość producentów oferuje obecnie zarówno sprzęt z najwyższej półki, jak i monitory LCD, które są znacznie tańsze.

Zatem na pytanie o to, jakie monitory LCD wybrać, odpowiedź jest tylko jedna: dostosowane do Twoich potrzeb!